Kuntavaltuutetut

Kristillisdemokraattien Varsinais-Suomen kuntavaltuutetut 2021 - 2025

Kaarina


Ismo Seivästö
rovasti, hum.kand

ismo.seivasto@kaarina.fi



Jaana Shelby
kääntäjä, yrittäjä

shelby.jaana@gmail.com
044 503 6867



Toni Toivonen
luokanopettaja, KM

toni.toivonen@gmail.com
040 563 6373

Laitila



Tiina Saari
kansainvälisen työn sihteeri
vapaaehtoistyön koordinaattori

tinttisaari@outlook.com

Lieto



Sirkku Kemppainen
toimitusjohtaja, merkonomi

sirkku@sirkkukemppainen.fi
040 737 8772



Riina Kolkkala
lukion liikunnan ja terveystiedon lehtori

riina.kolkkala@lieto.fi



Jukka-Pekka Kuokkanen
palvelutalon toimitusjohtaja, lääkäri

kuokkanenjukkapekka@gmail.com
040 705 9738

Loimaa



Seppo Paldanius
yrittäjä, pastori

seppo.paldanius@hotellialiisa.fi
040 845 5740

Masku



Katriina Hiippavuori
VTM, rikosseuraamustyöntekijä

Mynämäki



Taina Laitinen
sairaanhoitaja

taina.laitinen@gmail.com
041 544 1685

Naantali



Tommy Björkskog
Key Account Manager

tommy.bjorkskog@gmail.com
044 449 4262



Anita Mäkilä
sosionomi amk, diakoni

anita.makila@gmail.com

Paimio



Kimmo Jalonen
lähihoitaja

kimmo.jalonen@gmail.com
050 409 2280

Pöytyä



Sinikka Hutko
talouspalvelusihteeri

sinikka.hutko@poytya.fi
040 052 5659

Raisio



Jari Pulkkinen
päihdetyön vastaava ohjaaja

jari.pulkkinen@gmail.com

Somero



Reima Anolin
sairaanhoitaja amk

reima.anolin@gmail.com

Turku



Ville Auvinen
pastori, TT

ville.auvinen@me.com
044 045 6778